Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dövme yapılacak şekil vücuda nasıl işlenir?

140,653
kez izlendi
Puan: 4.29 / 5
Detaylı Açıklama

Dövme yapılacak şekil vücuda nasıl işlenir?

Dövme makinesi esasında basit bir mantıktan yola çıkılarak yapılmış bir aksam. Kapı zili mantığıyla çalışan bir makine. Zaman içerisinde geliştirilerek bobinle ve iğneyi ileri geri itmesiyle hareket eden ve bu şekilde çalışan bir makine haline gelmiş.

Dövme makinelerinde farklı markalar, farklı materyaller; mesela kullanılan çeliklerin materyalleri ya da bobinler olabilir. Her firmada kendine özel boyutlarda yapılıyor. Bunların kullanım avantajları, dezavantajları olabiliyor.

Mantık olarak kapı zili mantığıyla çalışan, iğnenin ileri, geri gitmesiyle hareket eden bir makine basit bir aksam esasında.

Dövmelerde özel dövme boyası kullanılıyor. Herhangi bir yerde kullanılan bir boya değil. Bunlar pigmentlerden üretiliyor. İçinde alkol, gliserin gibi maddeler bulunuyor. Firmalar kendi boyalarını kendi formülleriyle yapıyorlar. Hepsi standart değil, farklı markaların farklı boyaları var. Kimisi iyi, kimisi kötü oluyor.

Boyalar zaten vücuda girmesi için yapılan boyalar olduğu için vücut bunu abzorve etmiyor.

Dövme derinin hemen altına yapılıyor ve derinin altına işlendikten sonra bu daha sonra orada kalıcı bir hâle geliyor ister istemez. Sonuçta derinin altına işleniyor bu pigmentler ve oradaki hücreler boyanıyor.

Hücreler boyandığı için daha sonra kalıcı bir hâle geliyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat