Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dövme vücudun her bölgesine yapılabilir mi?

27,194
kez izlendi
Puan: 4.38 / 5
Detaylı Açıklama

Dövme vücudun her bölgesine yapılabilir mi?

Dövme vücuttaki her bölgeye; yani deri olan her bölgeye, göz kapağının üstü bile dahil olmak üzere yapılabiliyor. Bu konuda belli bir sınırlama yok.

Dövme yaptırırken insanların bunu iyi düşünmesi lazım. Birincisi mesela ufak yaştaki insanlar yani 18 yaşını geçmiş dahi olsa, işte el üstü ya da boyun gibi bölgelere dövme yaptırmayı düşündükleri zaman ben çok tavsiye etmiyorum. Mesela üniversite öğrencisi, mühendislikte okuyor ama elinin üstüne dövme istiyor. Mesela bu ileride problem yaratacak bir şey. O yüzden belli bir yaşın altında, bu ortalama 25 yaş gibi bir yaşın altında görünen yerlere, ya da kolay kapatılamayacak yerlere dövme yaptırılmasını çok tavsiye etmiyorum bu açıdan. Onun haricinde her bölgeye yapılabiliyor.

Genelde kürek kemiği, kol gibi bölgeler oluyor. Ama artık tabi o standartlar, Türkiye'de de o standartların dışına çıkılmaya başlandı. Yani her tarz bölgeye genelde insanlar biraz daha farklı ve açık düşünmeye başladı bu konuda.

Genelde eskiden birisinde görüp, o dövmenin aynısını isterlerdi ya da o dövmenin olduğu aynı yere yaptırırlardı. Şimdi daha farklı fikirlerle geldikleri için insanlar, bu konuda da artık çok değişik yerlere yapılıyor. Ama tabi en çok revaçta olan dediğim gibi, sırt ve kol bölgeleri.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat