Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dövme için şekil seçerken nelere dikkat edilmeli?

54,028
kez izlendi
Puan: 4.38 / 5
Detaylı Açıklama

Dövme için şekil seçerken nelere dikkat edilmeli?

İsim ve siyasi ya da herhangi bir sembol yaptırmalarını da çok tavsiye etmiyorum. Çünkü ileriki zamanlarda ya da yaşlarda fikir değişikliği olabiliyor.

Herhangi bir sevgili, karı koca bile isim yazdırdığı takdirde daha sonra ayrıldıklarında bu problem olabiliyor. Daha sonra bunu sildirmek durumunda ya da kapattırmak durumunda kalıyorlar. Böyle bir problem yaratabiliyor.

Şekil seçiminde katalogdan ziyade, birincisi dövmeciyi, dövme sanatçısını seçmeleri lazım. Şu açıdan önemli, her dövme sanatçısının tarzı farklıdır. Yani her dövme sanatçısı aynı dövmeyi, aynı şekilde yapacak ya da her tarz dövmeyi yapacak diye bir şey yoktur.

Kimi dövme sanatçısı trival yapmayı, trival tarzda desenler yapmayı sever. Kimisi realistik şeyler, kimisi biyomekanik sever. Mesela her dövme sanatçısının belli bir tarzı vardır. Bunu bilerek o sanatçıya gelirse daha iyi bir sonuç alınır.

Dövme sanatçıları genelde katalog desenlerini yapmayı pek sevmez. Çünkü bunlar devamlı yapılan ve standart şeyler.

Dövme sanatçıları kompozisyonlar kurmak ya da kendilerine ait şeyleri yaratmak ister. Bu nedenle kataloğu bırakıp dövme sanatçısına sadece fikir sunup ondan üretim beklemek daha iyi bir şey olur. Çok daha iyi sonuç çıkartır.

Dövme yapılırken yapılacak yani ya dövmeye göre de bir yer, ya da yere göre de bir dövme seçmek lazım. Bu da bir noktada önemli. Çünkü her dövme her yerde iyi durmaz. Yani yapılacak bölgenin kas sistemine uygun bir dövme olması lazım.

Dövme omuz başına yapılıyorsa daha yuvarlak bir şekil, yani kolda mesela çok ince uzun bir şekil çok estetik durmaz. Buna da dikkat etmek lazım. Dövmenin estetik durması bununla da alakalı bir şey sonuçta. Yapılan yere oturması lazım.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat