Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dövme çıkarmak kolay bir işlem midir?

13,880
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dövme çıkarmak kolay bir işlem midir?

Dövme çıkarmak kesinlikle kolay bir işlem değildir. Yaptırmaktan belki de on kat daha zordur çünkü dövmeyi bir seans yaptırırsınız, çıkarmak için ise belki de on seans gelmeniz gerekir. Dövme çıkarmak için şu anki en iyi teknoloji Q switched ND yag lazerdir. Q switched ND yag lazerler dövme çıkarmak için üretilmiştir ve siyah ile koyu renge duyarlıdır. Açık renk dövmeler ise çok daha zor çıkar. Açık renk dövmeler çok daha zor çıktığı için bu tür dövmelerde Q Switched Ruby Laser ya da Q Switched Alexandrite Laser gibi farklı dalga boyunda lazer tipleri kullanmak gerekebilir. Renkli dövmeyi çıkarmak çok zor ve zahmetli bir iştir. 

Koyu renk dövmeyi çıkarmak açık renk dövmeleri çıkarmaktan daha kolay olsa bile en az 5 - 6 seans ister; eğer profesyonel bir dövme ise bu 10 seansa kadar çıkabilir. Çok koyu ve derine işlemiş dövmeler lazer ile dövme işlemi sonrasında bile iz bırakabilir.

Şu anki teknoloji ile yapılan q switched ND yaglarla en iyi sonuçlar alınmaktadır. Buna rağmen dövmelerin kalan görüntüsü, silüeti için fraksiyonel lazer gibi, ablasyon gibi başka işlemlere bazen ihtiyaç duyulmaktadır. Q switched lazerler fraksiyonel lazerlerle birlikte kombine edildiğinde sonuçlar biraz daha iyi olmaktadır ancak profesyonel zor dövmelerde lazerle silinme uygulamasından sonra bile iz kalabilmektedir. Bu anlamda ne olursa olsun, dövme işlemi sonrasında cildiniz eskisi gibi olacak, hiçbir iz kalmayacak sözü verilememektedir. Söz verdiğimiz temel şey ciltte kesinlikle bir yanık olmayacağı ve daha kötü bir görüntü olmayacağına dairdir. Ancak cerrahi silme işlemlerinde veya kazıma gibi yöntemlerde, dermabrazyon gibi cerrahi dövme silme operasyonlarında vücutta kalıcı kesi veya yanık izleri oluşabilmektedir. Bu nedenle dövmenizi çıkarmaya kesin olarak karar verdiyseniz, yapmanız gereken q switched ND yag lazer yöntemini kullanmanızdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat