Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dondurma yemenin mutluluk verdiği doğru mudur?

88,360
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dondurma yemenin mutluluk verdiği doğru mudur?

Dondurmanın keyif ve mutluluk ile bağlantısını açıklayan bir araştırmada dondurma yenildiği zaman beyindeki haz merkezinin aktif olduğu görülmektedir. Bu da kişinin kendini iyi hissedip daha mutlu ve daha pozitif olmasına sebep olmaktadır. 

Bilimsel çalışmalar, küçük aralıklı mutlulukların bizi, büyük ve daha nadiren olanlardan daha çok mutlu ettiğini göstermektedir. Son yapılan bir araştırmada insanların aralarında dondurmanın da bulunduğu gıda çeşitlerini tükettiği sırada yüz ifadeleri ve mutluluk seviyeleri ölçülmüştür. Sonuç olarak 300 kişi içerisinde çikolatanın bile mutluluğu yüzde 12 arttırırken, dondurmanın yüzde 64 arttırdığı gözlemlenmiştir. 

Dondurma sadece yetişkinlerin değil çocukların da vazgeçilmezidir. Annelerin uygun bulduğu ve çocukların da çok sevdiği ve birlikte tüketmekten en çok zevk aldığı atıştırmalık alternatifi olarak da öne çıkmaktadır.

Bu noktada hijyenik koşullarda üretilen güvenilir markalı paketli dondurmalar ise, hem porsiyon kontrolü sağlanması, hem de içerik bilgisiyle doğru tercihin yapılabilmesine yardımcı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat