Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dondurma çocuklar için uygun bir atıştırmalık mıdır?

57,169
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dondurma çocuklar için uygun bir atıştırmalık mıdır?

Çocuklar ve anneler besin ve ara öğün tercihleri ile ilgili sürekli tartışma yaşar. Bu noktada çocukların seveceği eğlenceli alternatifler oluşturmak ise annelere düşer. Dondurma iyi bir ara öğün olarak öne çıkar. Çünkü hem annelerin hem çocukların ortak olarak, severek tükettiği eglenceli ve iyi bir seçenektir.

Dondurma; içerdiği protein, karbonhidrat, yağ gibi besin öğelerinin yanı sıra B grubu vitaminleri ve A, D, E grubu vitaminleri içerir. Büyüme ve gelişmede etkisi olan kalsiyum, fosfor, magnezyum gibi mineraller ile yeterli ve dengeli beslenme düzeninde tercih edilebilir. Keyifli ve çocuklarınızla gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz bir alternatiftir.  

Çocuğunuza dondurma yedirirken korkmanıza gerek yok. Sadece seçimlerinizde tedbirli olmakta fayda var. Güvenilir markalı ve paketli dondurmalar, hijyenik koşullarda, ilgili mevzuatlara uygun olarak üretilir. Bu güvenilir markalı dondurmalar soğuk zinciri kırılmadan saklandığı için güvenli atıştırmalık olarak da değerlendirilir.

Ayrıca dondurma Türk Gıda Kodeksi uyarınca kesinlikle koruyucu içermez. Tazeliği ise, üretildiği an itibari ile  -18 derece veya daha soğukta muhafaza edilerek korunabilmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat