Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Domuz gribinden korunmak için neler yapabiliriz?

35,029
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Domuz gribinden korunmak için neler yapabiliriz?

Domuz gribi H1N1 virüsünden dolayı olur. Domuz gribi de mevsimsel grip türlerindendir.

Domuz gribine neden olan H1N1 virüsünden korunmak için mevsimsel gripten korunma amaçlı alınan tüm önlemler alınmalıdır. H1N1 virüsü damlacık enfeksiyonuyla bulaşır. Bu nedenle hasta kişilerin konuşurken veya öksürürken çevreye saçtıkları damlacıklardan sakınmak gerekir.

Domuz gribi olmuş kişiler çevresini bu hastalıktan korumak için kalabalık yerlerden uzak durmalıdır. Keza domuz gribi tehlikesi olan yerlerde cerrahi maske takılması hastalığın bulaşmasını önler. Cerrahi maske sayesinde domuz gribinin hem bulaşması hem de başkalarına bulaştırılması önlenir.

Bulaşma tehlikesi

Domuz gribi olan kişiler hastalığın teşhisi konulduğu anda evinde istirahat etmelidir, çünkü domuz gribi tıpkı mevsimsel grip gibi öpüşmekle ve yakın temasla bulaşabilir. Grip sırasında kullanılan mendillerin tek kullanımlık olması ve kullanıldığı anda atılması gerekir. Aynı zamanda solunum salgıları ile kirlenen eller sık sık sabunlu su ile yıkanmalıdır.

H1N1 virüsünden korunmak için el sıkıştıktan sonra ellerin de hemen yıkanması gerekir. Tüm mevsimsel ve salgın griplerden korunmak için el yıkama alışkanlığı edinilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat