Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Domates nasıl sulanır?

202,667
kez izlendi
Puan: 4.77 / 5
Detaylı Açıklama

Domates nasıl sulanır?

Domatesi sulama konusunda dikkat edilmesi gereken ilk konu, domates toprağının hiçbir şekilde kuru kalmamasıdır. Fakat saksının drenaj deliklerinin iyi çalışıp çalışmadığı da kontrol edilmelidir. Eğer verdiğimiz su saksının altından sağlıklı bir şekilde dışarı çıkmazsa saksının içerisinde kalır. Saksıdan atılamayan su, domates köklerinde çürümeye veya kök kanserlerine sebep olabilir. Bu sebeple domates saksısını kuru bırakmamak, bunu yaparken de saksının drenajının iyi ayarlandığından emin olmak gerekir.

Domatesleri nasıl sulayalım?

Domatese püskürtme yöntemiyle su verilmez. Domatesin yapraklarına püskürtülerek verilen su, domatese fayda sağlamayacağı gibi, yapraklarında da lekelenmelere ve çürümelere sebep olur. 

Domatese su verirken; dibinden, toprağını oymadan, yavaş hareketlerle su vermeye dikkat edilmesi gerekir. Domates çok soğuk suyu sevmez, bu yüzden soğuk olmayan su günlük olarak verilmelidir.

Domatesleri ne zaman sulayalım?

Tıpkı diğer süs bitkileri gibi sıcak öğlen saatleri yerine, sabahın erken ve serin saatleri veya akşamüstü domatesi sulamak için uygun dönemlerdir. 

Günün sıcaklığına göre değişmekle beraber, yetişkin bir fideyi iki ya da üç günlük aralıklarla sulamak yeterli olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat