Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dolunay nedir?

34,641
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dolunay nedir?

Yılda 12 dolunay yaşarız ve 12 de yeni ay vardır. Yeni ay yaşarız, yeni tohumlar ekeriz; Ay ve Güneş bir aradadır. Dolunay zamanında da Ay, Güneş'in tam karşısındadır. Bu dönem Ay'ın en parlak olduğu zamandır. En aydınlık gecedir. Yeni ayın enerjisi ile dolunayın enerjisi birbirinden farklıdır. Yeni ayda tohum ekeriz, dolunayda ektiğimiz tohumların fidanlarını, meyvesini alırız. Dolunay, yeni ay döneminde aldığımız kararları net bir şekilde gördüğümüz ve sonuçlarını aldığımız dönemlerdir.


Özellikle şunu belirtmek gerekir: Yılda 12 dolunay yaşarız. Her bir dolunay kendi barındırdığı konu ile ilgili bir şeyleri açığa çıkartır. Bu anlamda Koç burcundaki dolunay ile Yengeç burcundaki dolunay farklı şeyleri açığa çıkaracaktır. Bu anlamda her dolunayı farklı bir şekilde değerlendirmek gerekir.

Dolunay zamanları çok yoğun trafik vardır. Vücudumuzda sıvı artışı söz konusudur. Dolunay git gellere neden olur. Dolunay zamanları ben ve sen dengesi her türlü ön plandadır. Çünkü Güneş bir burçtayken, Ay başka bir burçtadır. Dolayısıyla bir kutupsallık yaratır. Bu anlamda bir gerilim de barındırır. 

Dolunayın süresi çok uzun değildir. Dolunayın etkisi birkaç gün öncesi ve birkaç gün sonrasını kapsar.

Dolunayın gerçekleşeceği döneme yaklaşırken konular yükselirken, dolunay gerçekleştikten sonra stres yavaş yavaş düşmeye başlar. Ama 12 dolunayın 12'si de kendi konuları ile ilgili şeyleri çok daha fazla açığa çıkartır. 

Genel olarak dolunaylar farkındalık zamanlarıdır. Kutupsallık yaşadığımız dönemlerdir. Ancak bizim kutupsallığa değil, farkındalık zamanına odaklanmamız daha doğru olur. Farkındalığımızı yüksek tutmak daha doğru olur. Dolunay zamanlarını keyifli ve sakin geçirmeye dikkat edelim. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat