Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dokunmatik notebook nedir?

2,686
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dokunmatik notebook nedir?

Dokunmatik notebook akıllı telefon ve tabletlerin yaygınlaşmasıyla birlikte ortaya çıkan bir konsept olmaya başladı. Ultrabook denen taşınabilir ince bilgisayarlara dokunmatik ekran panelleri eklenerek hem bilgisayar hem de tablet deneyimi tek bir cihazda birleştirilmiş oldu. 


Şu anda piyasada satılan tabletler genellikle bize bilgisayar deneyimi sunamaz. Fakat eğer tablet gibi dokunmatik bir notebook alırsanız tablet deneyimini bilgisayarda yaşayabilirsiniz. Özellikle yeni çıkan Windows 8 ve Windows 8.1'le bilgisayarlar tablet arayüzüne de yaklaştırılmış oldu. 

2010 yılından itibaren özellikle tablet bilgisayarların sürekli kullanılmasına rağmen notebookların satış pazarları giderek düşmeye başladı. Bu yüzden notebook üreticileri de bilgisayarlara daha fazla özellik katmaya başladılar. 

Bunlardan biri de dokunmatik ekran panelleridir. Böylece kullanıcılar hem dokunmatik hem de bir notebook alarak her iki ihtiyacı da karşılamış oldular. Bu cihazlar bütçelerine göre ikiye ayrılır. Çok üst seviye ultrabook gibi bilgisayarlarda dokunmatik ekran çözümler olduğu gibi daha düşük çözünürlüklü daha uygun fiyata satılan çözümler de vardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat