Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğumdan önce karın kaslarımızı hangi hareketlerle sıkılaştırabiliriz?

10,609
kez izlendi
Puan: 3.24 / 5
Detaylı Açıklama

Doğumdan önce karın kaslarımızı hangi hareketlerle sıkılaştırabiliriz?

Hamilelik döneminde artan yükün daha rahat taşınması için karın kaslarının güçlendirilmesi gerekir. Bu egzersizlerde alt karın ve üst karın kasları için ayrı hareketler yapılır. 

Karın kaslarını güçlendirme egzersizlerini anne adayında düşük tehlikesi olabileceği için gebeliğin 3. ayından sonra yapılması gerekir.

Üst karın kaslarıyla ilgili yapılacak egzersizde yere sırt üstü uzanılır ve dizler hafifçe bükülür. Sırtı korumak için sırt tamamen yerde olmalıdır. Kalça hafifçe yukarı kaldırılır. Başı yukarıya kaldırmadan önce yerde derin nefes alınır, başı yukarıya kaldırdıktan sonra nefes bırakılır. Yukarıda tekrar nefes alınır aşağıya inerken nefes bırakılır.

Alt karınla ilgili egzersizde yere sırtüstü yatılır. Beli korumak için eller kalçanın altına yere paralel şekilde uzatılır. Bacaklar 90 derece yukarıya kaldırılır. İlkin bir bacak yere indirilir daha sonra diğeri yere indirilir. Dinlenme olarak kalça yavaşça yukarıya kaldırılır.

Diğer harekette yere sırtüstü yatılır, beli korumak için eller kalçanın altına konur, bacaklar 90 derece açıyla yukarı kaldırılır. Flex hareketiyle parmak uçları ileri ve geri hareket ettirilir. Daha sonra bacaklar yana açıp kapatılır. Bu hareketi yaparken baş kaldırılabilirse alt karın kaslarının da daha çok çalışması sağlanır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat