Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum öncesi sırtımızı hangi hareketlerle güçlendirebiliriz?

4,673
kez izlendi
Puan: 3.31 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum öncesi sırtımızı hangi hareketlerle güçlendirebiliriz?

Hamilelik döneminde karnın ve göğüslerin büyümesiyle sırt bölgesine binen yük artar. Bu nedenle anne adaylarının sırt ve bel kaslarını güçlendirici egzersizler yapması gerekir.

3. aydan 6. aya kadar yapılan sırt hareketi

Sırt kaslarını güçlendirmeye yönelik yapılan bu harekette sopa kullanılır. Yere oturduktan sonra sopa yukarıya kaldırılır ve başın arkasından aşağıya indirilip yukarı kaldırılır. Bu hareketle hem boyun hem de omuz kasları güçlenir. Bu hareketi bitirdikten sonra rahatlamak için sırt hafifçe kambur yapılır ve nefes alınıp verilir. 

Diğer bir harekette yere yüzüstü uzanılır. Sağ kol ile sol bacak aynı anda yukarıya kaldırılıp indirilir. Daha sonra sol kol ile sağ bacak aynı anda kaldırılıp indirilir. Kolları ve bacakları kaldırıp indiren bu yüzme hareketini en az 10 kere tekrarlamak gerekir. 

Başka bir sırt hareketinde yere yüzüstü uzanılır. Kollar kulakların hizasında yere paralel bakar.  Kalça sıkılır ve kollarla baş aynı anda yukarı kaldırılır. Bu harekette eller kulakların üzerinde de olabilir, ama başı tutmamak gerekir. Bu hareket de 10 kere yapılmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat