Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum öncesi köpeği nasıl beslemek gerekir?

5,119
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum öncesi köpeği nasıl beslemek gerekir?

Köpeğinizin gebe olduğunu öğrendikten sonra, bununla alakalı süreçler genelde 22 - 23. günlere tekabül ettiği için, bu dönemden sonrasında; yani biz gebeliği üç bölüme ayırıyorsak ve gebeliği ilk 3'te 1'lik süreçte tespit ediyorsak, geriye kalan 3'te 2'lik bölümde artık annenin metabolizması fiziksel ve kimyasal olarak da değişeceğinden, içeride yavru ya da yavrular olabileceği, bununla alakalı daha fazla mineral ve proteine ihtiyaç duyacağından hamile olan köpeğin daha özel diyetlerle beslenmesi gerekir.

Hamile köpeklerin beslenmesi

Normal şartlarda bugün gelinen süreçte eğer sağlık açısından bir problem arzetmiyorsa, hamile köpekler için veteriner hekimler 1 yaş altı kullanılan puppy mamalar öneriyor. 

Köpekler özellikle hamilelik döneminde daha fazla proteine ihtiyaç duyacağından normalde 1 yaş üstü gebe kaldıkları için adult mama kullanırken, gebelik sürecinde veteriner hekimlerin uygun gördüğü bir diyet programında gebeliğin 3'te 2'lik döneminde ve doğumdan sonra süt verimi devam ettiği için yavrular 2 aylık olana ve sütten kesilene  kadar 1 yaş altı puppy mamalar ile beslenebilir veya bu duruma uygun özel bir diyet programına sokulabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat