Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum kontrol hapının koruyuculuğu ne zaman başlar?

211,198
kez izlendi
Puan: 4.56 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum kontrol hapının koruyuculuğu ne zaman başlar?

Doğum kontrol hapının koruyuculuğu, eğer o ay kutuyu bitireceğinizi varsayarsak, ilk tabletten itibaren etkisini göstermeye başlayacaktır. Koruyculuğu belirleyen düzenli kullanımdır. 

Adet kanamanızın ilk iki gününde ilacı kullanmaya başladığınız ve düzenli kullanıma devam ettiğiniz takdirde o ay içinde koruyuculuk başlar ve o aydan itibaren hiç bir ilişkide korunmanıza gerek kalmaz.
Doğum kontrol hapı, koruyuculuğu oldukça yüksek olan bir yöntemdir. İlk ilaç alımı ile de etkisini göstermeye başlayacaktır. 

Kadınların en çok merak ettiği konulardan biri de, 7 günlük arada doğum kontrol hapının korumaya devam edip etmeyeceğidir. İlaç etkisini o yedi günde de göstermeye devam edecektir. Hiç tablet alınmamasına rağmen yedi gün boyunca, düzenli kullanılan ilacın yumurtlamaya baskılayıcı etkisi sayesinde koruma sürecektir. Ancak doğum kontrol hapının yüzde yüz koruyuculuğunun olmadığını da mutlaka akılda tutmak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat