Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum kontrol hapı kullanmak zararlı mı?

7,517
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum kontrol hapı kullanmak zararlı mı?

Doğum kontrol hapları eski tip haplara göre daha az hormonlu haplardır. Bu nedenle yan etkisi azdır ve önemli sorunlara yol açmaz. Yine de doğum kontrol hapı kullanan kişinin bazı özellikleri önem taşır. 35 yaşın üzerinde sigara içen kişilerde doğum kontrol hapı tercih edilen bir yöntem değildir. Aynı zamanda kemik gelişimini tamamlamamış kişiler doğum kontrol hapı kullanmamalıdır.

Doğum kontrol hapları, hormon bozukluğu yapmaz tam tersine hormonal bozukluklarında tedavi edicidir. Özellikle yeni jenerasyon doğum kontrol hapları kıllanma veya tüylenme yazpmaz. Kanser, depresyon veya asabiyet yaptığına dair efsaneler de vardır. Aksine birçok kansere karşı koruyucu etki gösterir. Kilo aldırır ve verdirir de denir. Bu kişinin yapısına göre değişir. Bazen kişi hafif kilo alıp hafif kilo verebilir. Kişi iştahına dikkat ederse bu tip sorunlar olmaz.

Doğum kontrol hapı kullanmak hormonal bozukluğa sebep olacağından endişe edilir. Ancak tam tersine hormonları düzene koymak için tedavide uygulanan yöntemler arasındadır.

Doğum kontrol hapları uygun yaşta ve doktor kontrolü altında kullanıldığında etkin bir koruma sağladığından faydaları fazladır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat