Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum kontrol hapı kullanımı ile yanlış bilinenler nelerdir?

4,897
kez izlendi
Puan: 0.27 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum kontrol hapı kullanımı ile yanlış bilinenler nelerdir?

Doğum kontrol haplarıyla ilgili bazı yanlış bilinen şehir efsaneleri vardır. Hormon bozukluğu, kısırlık, tüylenme yapar gibi bilgiler bunlar arasında yer alır. 


Doğum kontrol hapları, hormon bozukluğu yapmaz tam tersine hormonal bozukluklarında tedavi edicidir. Özellikle yeni jenerasyon doğum kontrol hapları kıllanma veya tüylenme yazpmaz. Kanser, depresyon veya asabiyet yaptığına dair efsaneler de vardır. Aksine birçok kansere karşı koruyucu etki gösterir. Kilo aldırır ve verdirir de denir. Bu kişinin yapısına göre değişir. Bazen kişi hafif kilo alıp hafif kilo verebilir. Kişi iştahına dikkat ederse bu tip sorunlar olmaz.

Kadın doğum hekimleri kıllanma, tüylenme, sivilcelenme gibi birtakım cilt problemleri olan hastalarda doğum kontrol hapı kullanmayı tercih edebilirler. Çünkü bu tip şikayetler doğum kontrol hapı kullanımıyla genellikle azalır. Özellikle günümüzde kullanılan düşük dozlu doğum kontrol hapları en az 5 sene güvenli bir şekilde kullanılabilir.Detayları hakkında bilgi edinin!

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat