Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum haritası nedir?

41,817
kez izlendi
Puan: 4.20 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum haritası nedir?

Doğum haritası en kısa ve öz tanımıyla biz doğduğumuz anda gökyüzünde gezegenlerin nasıl konumlandığını gösteren bir tablodur. Bir kişinin doğum haritasını çıkarabilmek için kişinin tam doğum tarihini, saatini ve yerini bilmemiz gerekir. 

Biz doğduğumuz anda Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Plüton; hepsi  belli yerlerde konumlanırlar ve belli anlamlar ifade ederler. Belki toplu bir şekilde veya dağınık bir yerlerde toplaşırlar gökyüzünde ve bu harita bizim yaşantımızda nasıl bir yol izleyeceğimize dair  bir yol gösterici rehber olur adeta. 

Her insanın haritası kendine özgüdür, parmak izimiz gibidir ve kendi içerisinde birtakım dinamiklere sahiptir. Kişiliğimiz, görüntümüz, aklımızı nasıl kullandığımız, nelere dikkat ettiğimiz veya  etmediğimiz, hayatımızın hangi alanlarında rahat akış yakalarken, hangi yerlerde zorlandığımız, yönümüzü, yolumuzu bulmamızı sağlayan bir araçtır. 

Gökyüzünü 12 parsele böldüğümüzde her birini ev diye adlandırırız bu evlerin anlamları ve içinde yer alan gezegenler vasıtasıyla öngörülerde bulunuruz. İşte doğum haritası dediğimiz şey bizim parmak izimiz gibi eşsiz ve sadece bize özel olanı bize anlatan yegane rehberimiz olur. 

Gezegenler haricinde pek çok yıldız, asteroidler, Ay düğümleri, arap noktaları bu haritalarda yer alırlar. Bize; tekamül sürecimizde hayata geliş sebebimizden, misyonumuzdan, sıkıntılarımız kadar mutluluklarımızı da hangi alanlarda yaşama şansı bulduğumuzu anlatmaya yarayan birer araç olurlar. Bolluk ve bereketi nerde yaşarız? Zorluk ve sıkıntı çektiğimiz konular nelerdir? Bunun gibi pek çok konuda bilgi edinmeye yardım ederler. 

Astroloji asla fal değildir. Bize gezegenlerin, yıldızların ve birtakım sembollerin eşliğinde ışık tutan, gökyüzünün dili diyebileceğimiz bir sanattır. Astroloji olasılıklardan bahseder, bizler de büyük olasılıkla nerelerde neler yaşanabileceğinin tahminlerini yaparız. Öngörülerde bulunur, danışana yardımcı olmaya çalışırız, farkındalığını arttırmaya, elindeki doneleri en doğru şekilde kullanması için yol göstermeye gayret edebiliriz. 

Diyelim ki, çok kısa bir örnek; Mars'ı birinci evinde bulunan bir kişi, gayet sinirli, kavgacı, anlaşması zor, kaba biri olabilirken; bir başka Mars'ı birinci evinde olan kişi çok başarılı bir futbolcu olabilir veya tenisçi... gibi. Yani enerjiyi ne yönde ve nasıl kullanmak elbette kişinin kendi kapasitesi ve kendi iradesinde olan bir durumdur. Yani enerjileri olumluya çevirmek, eforumuzu doğru yöne sarf etmek en temel ilkedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat