Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğru kondom kullanımı nasıl olmalı?

41,556
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğru kondom kullanımı nasıl olmalı?

Prezervatif günümüzde doğum kontrol önlemleri açısından en sık kullanılan materyaldir. Erkek menisinin, sperminin vajene boşalmasını engelleyen ince bir kılıftır. Doğru kullanıldığında yüzde 90-95 oranında koruyuculuğu olan, kolay bulunan, yan etkisi olmayan çok başarılı bir korunma yöntemidir. 

Kondom alındığı zaman çok dikkatli bir şekilde açılmalı, açılırken ezilmesine, yırtılmamasına dikkat edilmelidir. Paketinden çıkartıldığı zaman mutlaka erekte olmuş penise takılmalıdır. Gevşek penise, tam erekte olmayan penise takılmamalıdır. Takılırken de baş parmak ile işaret parmağı arasında alınarak, özellikle ucundaki rezervuar dediğimiz, spermin, meninin boşaldığı kısım sıkılarak oradaki hava alınmalı ve nazik bir şekilde penisin başından köküne kadar sıvama yöntemi ile erekte penise takılmalıdır. 

Prezervatif bu şekilde düzgün kullanıldığında yüksek oranda korunma sağlayan başarılı bir doğum kontrol ve zührevi hastalıktan korunma yöntemidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat