Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Diz kireçlenmesi tedavisi işe yarar mı?

5,301
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Diz kireçlenmesi tedavisi işe yarar mı?

Diz bölgesinde eklem kıkırdakları ve kemik bölgesinde damarlanma yoktur. Dolayısıyla orada bir hasarlanma olduğu zaman kan damarlarının içerisindeki iyileştirici hücreler dediğimiz trombositler oraya gidemez. Bu bölgeye ulaşamayan kan hücreleri iyileştirmeyi sağlayamadığı için kişiden kan alarak kanın içerisindeki trombositleri santrifüj işlemine tabii tutarak ayrıştırmaktayız. 

Kırmızı kan hücreleri ile beyaz kan hücreleri ayrıştığı zaman da prp dediğimiz yöntemle bu hücreleri insanın diz eklemine enjekte ederek kıkırdak ve kemikteki kireçlenmeyi engelleme çalışmaları yapmaktayız. 

Diz kireçlenmelerinin tedavisinde sadece fizik tedavi yöntemlerinin çok yeri yoktur. Yani fizik tedavi cihazlarıyla diz eklem aralarındaki genişleme sağlanamaz. Ancak belli miktarda sıvı var ise o sıvı içerisindeki dolaşımı artırarak kemik ve kıkırdağın beslenmesi sağlanabilir. Bu sebeple diz kireçlenmelerinde fizik tedavinin yanı sıra, eklem sıvıları, prp uygulamaları gibi destek tedavilerin de yeri vardır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat