Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Diyet yapmadan sadece egzersizle zayıflanır mı?

83,987
kez izlendi
Puan: 4.60 / 5
Detaylı Açıklama

Diyet yapmadan sadece egzersizle zayıflanır mı?

Diyet yapmadan, sadece egzersizle de zayıflanamaz, hiç egzersiz olmadan sadece düşük kalorili beslenerek zayıflamak da doğru değildir. Diyet yaparken ilk başlarda hiç egzersiz yapmadan kilo verebilirsiniz ancak bir yerde vücut direnç gösterdiğinde egzersizi mutlaka hayatınıza katmanız gerekir.  Zaten tüm bunların yanı sıra egzersiz hayatınızda sadece diyet için değil, sağlığınız için de var olmalı. Aslında bunların hepsi bütünsel bir sağlık kavramı olarak algılanabilir. 

Diyet yapmayıp spor yapan kişilerin hepsi, mutlaka diyet yapmadığı ve beslenme davranışı düzelmediği için bir gün tekrardan kilo almaya mahkumdur. Eğer egzersizi de hayatınıza davranış değişikliği olarak ve bütünsel bir kavram şekilde devamlı olarak katmazsanız, bir gün egzersiz hayatınızdan çıktığında da kilo alırsınız. Diyeti de hayatınıza bir davranış değişikliği, beslenme biçimi olarak sokmadıysanız, bu durumda da diyeti bıraktığınız zaman kilo almak kaçınılmaz olur. 

Ne diyeti egzersizden, ne de egzersizi diyetten ayıramayız. Beslenme ve egzersiz kavramları birbirinden ayrılamaz kavramlardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat