Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Diyet yaparken enerji kaybını önlemek için ne tür içeceklerden yararlanabilirsiniz?

749
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Diyet yaparken enerji kaybını önlemek için ne tür içeceklerden yararlanabilirsiniz?

Hareketsiz yaşamın getirdiği sıkıntılardan biri fazla kilolar. Pek çok insan fazla kilolardan kurtulmak için genellikle diyete başvuruyor. Ancak bu diyetlerin dikkatli uygulanmasında fayda var. Çünkü fazla kilolardan kurtulmak için yapılan kontrolsüz diyetler kişinin enerjisini azaltarak yorgunluk, halsizlik ve vücutta su kaybına neden olabilir. Bu diyetlerin uzun süre uygulanması günlük hayatı zorlaştırır ve iş verimini düşürür.

Diyet yaparken vücudumuzun sıvı dengesini korumak gerekir. Özellikle zayıflama diyetlerinde vücudun sıvı kaybettiği ilk haftalarda diyete eklenen meyve suları vücudun sıvı dengesini korumak için son derece iyi bir seçenektir. Meyve suları vücuda kaybettirdiği sıvıyı geri kazandırdığı gibi, hücrelerin yaşamsal faaliyetlerini ve vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesine de katkı sağlar. Ayrıca diyet tedavisinde yemek öncesinde ve yemek ile birlikte alınan sıvılar mide dolgunluğunu, dolayısıyla tokluk hissini de artırır.

Meyve suları vücudun sıvı gereksinimini karşılamanın yanı sıra C vitamini içeriği ile de antioksidan sisteme de yardımcı olur. C vitamini birlikte tüketildiği besinlerin içerisindeki demir mineralinin emilim oranını artırır. Demir minerali de vücudumuza oksijen taşıyarak enerji üretilmesini sağlar. Yorgunluk, halsizlik gibi belirtileri olan kansızlığı önler. Bu nedenle meyve sularının yeterli ve dengeli beslenmenin bir parçası olarak her yaş grubu için önerilen, bunun yanı sıra zayıflama diyetlerinde de yer alması gereken sağlık içeceği olduğu unutulmamalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat