Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Diyet ton balıklı salata yaparken nelere dikkat edelim?

1,112
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Diyet ton balıklı salata yaparken nelere dikkat edelim?

Diyet ton balıklı salata yaparken ilk önce balığın cinsine, light veya yağlı olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Özellikle yağlı ton balığını tercih etmeniz omega-3 alımı açısından faydalı olacaktır. Diyet ton balıklı salata yapımında kullanılacak sebzeleri seçerken de tercih edeceğimiz sebzelerin mevsim sebzesi olmasına dikkat edilmelidir. Su ve lif açısından zengin, kalorisi düşük sebzeler tercih edilmek faydalı olur. 


Diyet ton balıklı salata hazırlarken iceberg marulun su oranı ve lif oranı yüksek olduğu için tercih edilebilir. Koyu yeşil yapraklı sebzelerde özellikle k vitamini, magnezyum, kalsiyum yüksek oranda olduğu için, antioksidan açısından zengin oldukları için tercih edilebilir. Balıkla Roka yakışacağı için ton balıklı salata hazırlarken rahatlıkla tercih edebilirsiniz. C vitamini ve likopen yönünden zengin olan kırmızı biber, çarliston biber ve diğer biber çeşitlerini salatanızda rahatlıkla kullabilirsiniz. Salatalarınızda lezzet vermesi için doğal nar ekşisini kullanabilirsiniz. Konserve ton balığı kullandığınız için diyet ton balıklı salatanızda tuzu az kullanmanız iyi olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat