Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dişlerimizi nasıl fırçalamalıyız?

113,864
kez izlendi
Puan: 4.67 / 5
Detaylı Açıklama

Dişlerimizi nasıl fırçalamalıyız?

Dişler her yemek yedikten sonra fırçalanmalıdır. Dişte kalan gıda artıkları bir müddet sonra glikoz yani asit haline dönüşür ve çürümeye neden olur. Sadece dış değil iç cephe de mutlaka fırçalanmalıdır. Dişlerin 4 tane yüzeyi vardır. 


Dış, iç, çiğneyici ve diş arası yüzeyler iyice fırçalanmalıdır. Diş arasındaki olukları fırçanın kıllarının girmesini sağlamalıyız. Bunun için dişe 45 derecelik bir açıyla yaklaşıp o şekilde fırçayı sürmek gerekir. Sadece ileri geri değil oval hareketlerle fırçalayalım. İç tarafları da fırçalamak gerekir. 

Bu süre mutlaka 2-3 dakika olmalıdır. Dişlerin de canlı olduğu unutulmamalı, zedelemeden fırçalamaya özen gösterilmelidir. Basınçla diş fırçalamamak gerekir. Diş fırçanız 1 ay içinde deforme oluyorsa diş fırçalama tekniğiniz yanlış demektir. Diş macunu ise az olabilir. Çok sürmeye gerek yoktur. Diş etleri ve dil de mutlaka fırçalanmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat