Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dilbilgisine nasıl çalışmalıyım?

968
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dilbilgisine nasıl çalışmalıyım?

Dilbilgisine çalışırken küçük notlar almak, önemli yerlerin altını çizmek verimi arttırır. Konuyu inceledikten sonra testi çözerek pekiştirmek ise işin püf noktasıdır. Çoğu öğrenci konuyu dinlerken anladığını düşünür ama soru çözerken zorlanır. 

Biz dilbilgisine ait soruları takılmadan çözebiliyorsak konu kafamızda oturmuş demektir. Dilbilgisi konularıyla ilgili yeterli bilgiye sahip olmadan soru çözmeye başlanmamalıdır. Türkçe, dilbilgisi, paragraf ve edebiyat birbirinin devamıdır. 

Yorum yeteneği, okuduğunu anlama sözel yeteneğin geliştirilmesi ile alakalıdır. Sözel yeteneği geliştirmek için bolca kitap okumak gerekir. Bu alışkanlık sadece sınavlarla alakalı değildir. Ömür boyu devam etmesi gereken bir alışkanlıktır. 

Bilgi eksiğini gidermiş öğrenciler konu çalışmasının yanı sıra bolca paragraf sorusu da çözmelidir. Edebiyat soruları bilgi esaslı olduğundan konu çalışması şarttır. Burada ezber yapmaktan öte şairleri yazarlar ve türleri ile alakalı okumalar da mutlaka yapılmalıdır. Kısa özet ve biyografiler okumak, dönemleri incelemek de çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat