Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dezavantajlı çocukların rehabilitasyonunda hidroterapi nasıl kullanılır?

982
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dezavantajlı çocukların rehabilitasyonunda hidroterapi nasıl kullanılır?

Hidroterapi suyun bazı özelliklerini kullanarak başta kas iskelet sistemi, sinir sistemi, solunum ve kardiyovasküler sistemle alakalı hastalıkların getirdiği kısıtlamaları engellemek için uygulanan bir terapi tekniğidir. Pek çok bireye uygulanabilir.

Felç hastaları
, kas problemi olanlar, denge sorunu, yürüme sorunu ve ortopedik cerrahi sonucu sorun yaşayanlar hidroterapiden faydalanabilirler. Zihinsel gerginlik sorunu olanlar, stres sorunu, dolaşım sorunu, solunum sistemi sorunu yaşayanlara da önerilebilir.

Kas güçsüzlüğünün giderilmesi konusunda suyun direnç ve kaldırma kuvveti kullanılabilir. Hidroterapide pek çok terapi tekniği uygulanır. WATSU, su pilatesi gibi teknikler uygulanır. Rehabilitasyonda kişinin ihtiyacına göre bir teknik belirlenir. Fizyoterapist eğer tekniği uygun görürse kişiyi uzman hidroterapistlere yönlendirir.

Hidroterapide su sıcaklığı 32 ile 36 derece arasında olmalıdır. Bu sıcaklık sağlandığı takdirde hem zihinsel hem de fiziksel olarak gerginliğin azalması için gerekli ilk aşama tamamlanmış olur. Sonraki aşamalarda özellikle engelli bireylerde küçük yaştan itibaren uygulanan bir tekniktir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat