Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Devrim Erbil hangi teknikleri kullanmıştır?

4,391
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Devrim Erbil hangi teknikleri kullanmıştır?

Devrim Erbil resimde farklı teknikler kullanır. Sanatın demokratikleşmesi ve herkese ulaşması açısından baskı tekniği özellikle kullandığı bir tekniktir. Vitray tekniği Devrim Erbil sanatında önemli bir yer kaplar. Erbil, vitray tekniği için ışığın renklerin içinden süzülerek geçtiğini ve kişinin duygularına yeni bir boyut getirdiğini belirtir.

Eski zamanlardan beri uygulanan halı sanatı da buna bir örnektir. Erbil çizimlerini Balıkesir'de yer alan atölyesinde halı olarak dokutmaktadır. Akademi'de Erbil Neşet Günal ve Özdemir Altan'la birlikte kurulan atölye de Türk sanatında yüzyıllardır bulunan halı sanatının yaşatmak amaçlıdır.

Gravür, seramik, halı, resim gibi farklı sanat dallarında eser veren Erbil, yeni tekniklere de hep açık olmuştur. Vitraya pleksi ile olan çalışmalarını da eklemiştir. Transparan, florasan etkisi yaratan pleksiler üzerine resimler yapmaktadır. Bu resimler günün her saatinde aldığı farklı ışıkla farklı bir etkiye sahip olmaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat