Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Devrim Erbil hangi görevlerde bulundu?

300
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Devrim Erbil hangi görevlerde bulundu?

Ressam Devrim Erbil sadece resim değil, sanatın pek çok dalında, bunun yanı sıra akademik dünyada da yer aldı. 50 yıllık akademik hayatı süresince resimle ilgili teorik ve pratik yoğun bilgi deneyimini öğrencileriyle paylaştı. 


Öğretim üyeliği, Resim ve Heykel Müzesi müdürlüğü görevleri arasındaydı. Sanat dünyasında yaşanan sıkıntıları dile getirmek, sanatçıların yaşadıkları sorunlara çözüm bulabilmek amaçlı sanatçı örgütlerinde çalışmalarda bulundu. Çağdaş Sanatçılar Cemiyeti, Görsel Sanatçılar Derneği gibi örgütlerde başkanlık yaparak bu amacı doğrultusunda girişimlerde bulundu. 

Mimarlık fakültelerinde, güzel sanatlar ve eğitim fakültelerinde danışmanlık da yapan Erbil, bilgi birikimlerini pek çok bienal ve konferansta sanatseverlerle paylaştı. Devrim Erbil medya ile de her zaman yakın ilişkilerde bulundu, bilgi ve görüşlerini severek kamuoyu ile paylaştı. Sanat dünyasının içinde her anlamda yer alan, üretmeye, bilgilerini aktarmaya devam eden Erbil, çalışmalarını atölyesinde sürdürüyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat