Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Deviasyon ameliyatı zor bir operasyonu mudur?

7,562
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Deviasyon ameliyatı zor bir operasyonu mudur?

Yaklaşık 20 yıl önce deviasyon operasyonu geçiren bir kişinin hikayesini dinlediğimizde bu operasyonun lokal anestezi ile yapıldığını, kendisinin bir masaya oturtturulduğunu ve karşısındaki doktorun yaptığı tüm müdahaleleleri gördüğünü, çok ağrılı bir işlem olduğunu, ameliyat sonrası burnuna bez tamponların konduğunu, tamponların canını yaktığını ve tamponlarla kesinlikle nefes alamadığını, tamponlar çıkarılırken ise çok fazla ağrı duyduğunu dinleriz.

Burunda deviasyon tedavisi

Günümüzde yapılan deviasyon operasyonlarının hikayesi, bunlardan oldukça farklıdır. Deviasyon ameliyatları genel anestezinin üstün konforu ile yapılır ve ameliyat sırasında gerçekleşen hiçbir şey hatırlanmaz, ameliyat sırasında veya sonrasında herhangi bir ağrı duyulmaz. 

Burun ameliyatı sırasında burna yerleştirilen silikon yumuşak tamponlar kişide herhangi bir ağrı hissettirmez ve ameliyat sonrasında hasta tamponlarla rahat nefes alabilir. Tamponlar çıkarılırken acı ve ağrı duyulmaz. 

Günümüzde deviasyon ameliyatları 20 yıl öncesine bakacak olursak, son derece kolay ve konforlu şekilde yapılır.

Artık endoskopik yöntemlerle yapılan, burun dışından hiçbir kesinin olmadığı, deviasyon kısmının burun boşluğu içerisinden girilerek düzeltildiği bu basit operasyonlar, günübirlik, ağrısız, sızısız, tampon çıkarılırken hiç ağrı yapmayan burun operasyonları halini almıştır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat