Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Devam sütü nasıl hazırlanmalıdır?

1,478
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Devam sütü nasıl hazırlanmalıdır?

Devam sütleri kutu üzerinde yazan talimatlara uygun olarak hazırlanmalıdır. Hazırlamaya başlamadan önce eller yıkanmalıdır. Devam sütü hazırlarken kullanılacak biberon emzik ve biberon kapağı temizlenmiş ve bir su kabında 10 dakika kadar kaynatılmış olmalıdır. Devam sütü hazırlarken kullanılacak su kaynamış ılıtılmış su olmalıdır. Hazırlarken suyun ısısı ambalaj üzerinde belirtildiği ısıda olmalıdır. 

Beslenme tablosuna uygun olarak belirtilen miktar ve ısıda su ve suya uygun ölçüde tozu eklenmelidir. Devam sütleri 30 ml suya 1 ölçek katılarak hazırlanır. Bu ölçüye mutlaka uymalısınız. Biberonun ağzını kapatınız ve toz eriyene kadar kutu üzerinde belirtildiği gibi çalkalama işlemini yapabilirsiniz. Sonrasında bebeğinizin içeceği ısıya gelene kadar soğutun. Bu ısıyı bileğinizin iç kısmına damlatarak anlayabilirsiniz. Ne sıcak ne soğuk bir ısı olmalıdır. 

Devam sütü hazırlarken yapılan bazı yanlışlar bebeğinizde rahatsızlıklara yol açabilir. Örneğin; ölçeğin yanlış olması, yeterince çalkalanmaması, önerilen sıcaklıkta hazırlanmaması bebekte gaz ve kabızlık oluşumuna yol açabilir, ayrıca kusmaya neden olabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat