Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Devam sütleri gaz ve kabızlık yapar mı?

4,854
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Devam sütleri gaz ve kabızlık yapar mı?

Formül süt dediğimiz devam sütüyle beslenen çocuklarda görünecek gaz veya kabızlığın tek hedefi veya nedeni kullandığı formül sütler değildir. Gaz ve kabızlık konusunda diğer faktörlere de dikkat etmek lazım. Örneğin biberonla beslerken biberon haznesinin mama ile dolu olmasına dikkat etmemiz lazım. Biberon deliklerinin çocuğun yaşına uygun büyüklükte olup çok hızlı bir şekilde bebeğin ağzına süt, devam sütü gitmemesi lazım. 

Ayrıca bebeğin kullandığı vitaminlere dikkat etmek gerekir. Örneğin demir bir mineraldir. Destek olur, çocuğun organizmasına, yararlıdır. Ama yan etki olarak kabızlık yapabilir. Demir damlası veya şurubu kullanan çocuklar aynı zamanda mama ile besleniyor olabilirler. Kaldı ki bu durumda mamalar demir içerdiği için çok fazla da demir damlasının dozunun yüksek tutulmasına gerek yoktur. Özellikle demirin ekstra verildiği durumlarda kabızlıkta baş sorumlu olduğunu düşünebiliriz.

Bebekte gaz ve kabızlık sorunu varsa, devam sütü ile beslenip ayrıca evdeki yemeklerden ek besin olarak yararlanan bebeğin tükettiği besinlerin içeriklerine de dikkat etmek gerekir. Bunlardan bazıları pek ala yine kabızlığa neden olabilir. Birlikte kullandığı diğer vitaminler ve tükettiği besinlere de dikkat etmek gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat