Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Detoks için smoothie nasıl yapılır?

2,919
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Detoks için smoothie nasıl yapılır?

Malzemeler
- 1 avuç körpe ıspanak
- Yarım çay bardağı hindistan cevizi sütü
- Yarım elmanın suyu
- 1 avuç yaban mersini
- 1/4 avokado
- 2 çorba kaşığı maydanoz
- 1 büyük limonun suyu
- 1 tatlı kaşığı keten tohumu
- Tercihe göre buz

Smoothie'ye başlamak için bilmeniz gereken en önemli konu blender seçimi. Smoothie için çok güçlü bir blender'a ihtiyacınız var. Bu anlamda blender'ın yüksek motor gücüne sahip olması gerekiyor. Çünkü blender'ınız yeterince güçlü değilse, özellikle donmuş meyveleri ve buzu parçalayamayabilir. Aynı zamanda yumuşak sebzeleri, pasta malzemelerini karıştırmak için kullandığınız bir blender bu katı malzemeler nedeniyle bozulabilir. 

Detoks için smoothie yaparken malzemeleri blender'a dilediğiniz sırayla koyabilirsiniz. Ancak öncelikle sıvı olan malzemeleri blender'dan geçirmeniz, katı olan malzemelerin dibe çökmesini engelleyecektir. 

- Limon suyu, hindistan cevizi sütü, elma suyu, ıspanak ve yaban mersini, maydanoz, avokado, keten tohumu ve son olarak buzu sırası ile blender'a koyun. 
- Yaban mersinini taze de kullanabilirsiniz ancak sıcak yaz günlerinde detoks içeceğine serinlik versin diye donmuş yaban mersini daha iyi olacaktır. 
- Ispanağın körpe olması çok önemli. Salatalar yerine yemekler için kullanılan büyük ıspanaklar içeceğinize acılık verecektir. 
- Bir kişilik içecek için 3 küp buz yeterli olacaktır. Kıvamı yeterince hoşunuza gitmezse ve daha soğuk isterseniz daha fazla da ekleyebilirsiniz. 
- Her şeyi ekledikten sonra blender'ın kapağını kapatın ve 2-3 dakika kadar çalıştırın. Blender'ınızın gücüne göre tüm malzemenin tamamen parçalandığına emin olduktan sonra bardağınıza servis edin. 

Smoothie diğer meyve ya da sebze suları gibi değil. Kullandığınız meyve ya da sebzelerin hepsinin suyu olmayabilir. Meyve ve sebzeleri bir bütün olarak blender'a atıyorsunuz. Bu nedenle smoothie yapımında meyve ve sebze seçimi çok önemlidir. Çok fazla suyu olmayan, katı sebzeleri bir arada kullanırsanız bulamaç ya da çorba gibi bir şey elde edersiniz ve içimi çok hoş olmaz. Bu nedenle ne koyarsanız mutlaka için sulandıracak bir meyve ya da sebze suyu ayrıca olsun. Örneğin bir elmanın suyu, salatalık, sulu meyveler veya hindistan cevizi sütü gibi sulu malzemeleri mutlaka smoothie malzemelerinizin arasında bulundurun.

Smoothie yaparken meyve ve sebzelerin, özellikle sebzelerin çok iyi yıkanması gerektiğini unutmayın. Çünkü sebzeler bir bütün halinde ve çiğ olarak kullanılır. Bu nedenle kullanacağınız sebzeleri yaklaşık bir yarım saat sirkeli suda bekletmek iyi bir çözüm olabilir. Ardından tekrar yıkayın. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat