Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Denizli'ye özgü yemekler nelerdir?

2,478
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Denizli'ye özgü yemekler nelerdir?

Merakla beklediğiniz Maggi ile Lezzete Yolculuk videolarımız için tıklayın. 


Maggi ile Lezzete Yolculuk kapsamında Mutfak Sırları blogunun yazarı Nilay Tulum ile yöresel lezzetleri keşfetmek amacıyla Türkiye'nin lezzet duraklarına yolculuk yapıyoruz. 

Nilay Tulum ile bu seferki durağımız Denizli'ydi. Denizli turumuzun ardından, Denizli'deki son günümüzde Nilay Tulum'a bir diğer takipçisi Figen Hanım eşlik etti ve ilk durak olarak dünyada eşi benzeri olmayan, UNESCO Dünya Mirası listesinde olan doğa harikası Pamukkale'ye gidildi. Ardından Pamukkale Hierapolis Antik Kenti içinde yer alan Hierapolis havuzu, berrak görüntüsü ve manzarası ile göz kamaştırıyordu. Yüzyıllardır korunan tarihi güzelliği ve görkemi ile yine Hierapolis Antik Kenti içindeki antik tiyatro da Nilay Tulum ile Figen Hanım'ın duraklarının arasındaydı. 

Nilay Tulum, Denizli ziyaretinin son gününde Denizli'nin simgesi olan horozunun önünden geçip, Denizli'ye özgür yöresel yemekleri hem pişirmek hem de tatmak için ev sahibi Figen Hanım'ın evine doğru yola çıktı. 

Denizli'ye özgü tarihi kenti keşfettikten sonra Denizli'ye özel lezzetler hakkında bilgi sahibi olmak için videomuzu izleyebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat