Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Deniz tuzu nedir?

9,967
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Deniz tuzu nedir?

Yemeklerde kullanılan sofra tuzlarının kimyasal bileşenleri aynıdır. Yemek tuzu sodyum ve klor elemetlerinin birleşiminden oluşur. Tuzlar üretim yöntemlerine göre sınıflandırılır.

Deniz tuzları özel tesislerde üretilir. Bu tesislerde deniz suyu özel havuzlarda depolanır. Ardından su güneş enerjisi ile buharlaştırılır ve geride kalan tuz rafine edilerek piyasaya sunulur. Başka bir yöntemde ise deniz suyundaki tuz özel filtrelerle ayrıştırılır ve depolanır. Daha sonra ise işlenerek ambalajlanır ve kullanılır.

Deniz tuzunun bileşimi kaya tuzları ya da tuzlalarda elde edilen tuzlardan farklı değildir ancak deniz suyundaki farklı mineraller deniz tuzu içinde yer alır. Bu minerallerden bazıları vücut için faydalıdır. Ancak faydalı mineralleri içermesi deniz tuzunun da zararsız olduğu anlamına gelmez. Tuzun türü ne olursa olsun aşırı kullanımı zararlıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat