Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Deniz tutması neden olur?

2,426
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Deniz tutması neden olur?

Deniz tutması, denize adaptasyon zorluğundan ortaya çıkar. Denizin sürekli sallantılı olması kişinin yeryüzünde dengesini sağlamasında zorlanmasına neden olur.

Deniz tutması her insanda görülmeyebilir. Bazı kişilerde etki göstermezken bünyesi hassas olan kişilerde daha sık görülür. Deniz tutması yaşayan insanlarda nörolojik sinir yapısından hassas olma durumu vardır.

Deniz tutması olan kişilerde kokuya ve gürültüye de hassasiyet söz konusudur. Genellikle bu tip kişilerde migren rahatsızlığı görülür.

Çevresel uyaranları alıp fazlasıyla işleyen kişiler çevresine adapte olmada zorluk yaşayabilir. Deniz tutması da bunlardan bir tanesidir. Daha az uyaran alan kişiler ise çevresine daha kolay adapte olur.

Kişilerde çevreye karşı adaptasyon zorluğu pozitif olarak ele alınır. Azlık değil fazlalıktan ortaya çıkan bir durum varsayılır. Bu nedenle çevreye adaptasyonda zorluk çeken insanların yapıları dikkate alınarak tedavi yöntemleriyle düzeltildiği takdirde adaptasyon sorununu çözmek daha kolay olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat