Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Demliğe ne kadar çay konmalı?

115,367
kez izlendi
Puan: 4.22 / 5
Detaylı Açıklama

Demliğe ne kadar çay konmalı?

Demliğe konulacak çay miktarı gelecek kişinin sayısına göre ayarlanır. Normalde tavsiye edilen kişi başına bir çay kaşığı konmasıdır ancak çok toz halinde bir çay aldıysanız onu çok tepeleme olmayan bir tatlı kaşığı ile koymanız gerekir. 

1 tatlı kaşığı ya da 1 çay kaşığı koyduğunuz daha iri taneli çay size, tavşankanı şeklinde tabir edilen, koyuca bir çay çıkaracaktır. Eğer gelenlerin ya da kendinize yapıyorsanız birden fazla içeceğinizi düşünüyorsanız çay bardağı başına 1 çay kaşığı şeklinde ayarlayabilirsiniz. 

Harmanlanmış çay kullanıyorsanız, örneğin Earl Grey gibi bergamot yağı katkısı ile elde edilen bir çay kullanıyorsanız bu harmanlamayı 1'e 3 olarak yapın. O zaman bir tatlı kaşığı değil, bir çay kaşığını tercih edin. Earl Grey yoğun, baskın ve buruk bir tada sahip olduğu için daha 1 çay kaşığı yerine daha fazla çay kullanmanız çok koyu kıvamlı bir çay olmasına neden olur ve midenize rahatsızlık verebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat