Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dekorasyonda renklerle nasıl konsept oluşturabiliriz?

1,754
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dekorasyonda renklerle nasıl konsept oluşturabiliriz?

Konsept, mekanın karakteridir. Mekanın karakterini ortaya çıkarabilmek için stilinizi ve tarzınızı ortaya çıkarmanız gerekir. Konseptleri belirlen mekanın küçüklüğü ve büyüklüğü belirleyici olur. Kullanacağınız renkleri, mekanın karakterini belirleyebilmek için, mekanın ölçeğine uygun hareket etmeniz gerekir.

Küçük alanlarda kullanacağınız renkler daha açık tonlar olmalıdır ki mekanı daha aydınlık, ferah ve en önemlisi geniş göstersin, olduğundan daha da daratlmasın. Açık vizon, krem, ekru, çok uçuk pastel renkler, lame, dore, mor, kırmızı, turuncu gibi renkler kullanılabilir. Mor, kırmızı, turuncu gibi renkler daha dengeli ve lokal olarak kullanılmalı, dore, lame gibi renkler mümkünse dekorasyonu tamamlayıcı aksesuarlarda değerlendirilmelidir. Ancak öncelikli olarak mekanın hangi amaca hizmet ettiği iyi düşünülmeli, hangi alanda aktive edileceği hesap edilmelidir. Konsept olarak algıladığımız her türlü şeyi aynı zamanda karakter olarak düşünürsek mekanda doğru renk seçimini çok rahat bir şekilde yapabiliriz.

Klasik etkileri olan bir evde konsept yaratırken, kahverengiler, vizonlar, kremlerin yanına sıcak renkler, turuncular, morlar, lilalar kullanarak ortamı aktive edebilirsiniz. 

Modern, minimalist bir evimiz varsa, beyazlar, çok açık pastel renkler kullanarak, çok keskin olmayan renkleri aktive ederek konseptimizi rahatlıkla oluşturabiliriz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat