Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dekorasyonda renklerin anlamları nelerdir?

1,012
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dekorasyonda renklerin anlamları nelerdir?

Hayatımızda renkler büyük önem taşır. Dekorasyonda da bir o kadar önemlidir. 

Yeşil renk sakinleştirici etkisi olan bir renktir. Güven verir. Gözümüze ve beden sağlığımıza olumlu etkileri vardır. Bu rengi salonlarda, ortak alanlarda, sakin olunmasını istediğimiz alanlarda kullanabiliriz. 

Kırmızı, turuncu gibi canlı renkler aktif renklerdir. Heyecan barındırır. Özellikle aktif ve canlı olunmasını istediğimiz alanlarda yoğun olarak kullanabiliriz. İştah açıcı özelliği nedeniyle mutfaklarda çok yoğun kullanılmamasında fayda vardır. 

Mavi, bize denizi, gökyüzünü anımsatır. Zihinsel olarak dinginlik, sakinlik verir. Bu tür renkleri oturma odalarında, çalışma odalarında çok yoğun olmamak kaydı ile kullanabiliriz. 

Sarı renk çok aktif, kendini fark ettiren bir renktir. Özellikle evlerin odak noktalarında, dikkat noktalarında sıklıkla başvurduğumuz renklerin başında gelir. 

Sarı, iddialı bir renk olduğundan sakin olunması istenen alanlarda kullanılmamalıdır. 

Siyah, karakterli, ciddi, kullanılması zor bir renktir. Yası çağrıştırdığından, aynı zamanda mekanları dar gösterdiğinden yatak odalarında, ortak alanlarda kullanırken di kkat etmek gerekir. Zihinsel olarak, özellikle sanatçıların, yazarların çok sık başvurduğu bir renktir ancak evlerimizde genel konseptimize yaydığımız zaman lokal olarak kullanmak daha iyi olur.

Beyaz renk, saflığın, dengenin, uyumun rengidir.  Her türlü renkle ortaklık kurabilir, kendini tamamlayabilir. Özellikle evlerimizin her alanında; yatak odalarında, salonlarda, mutfaklarda, banyolarda, hollerde; yani yaşam alanlarımızın tümünde rahatlıkla kullanabileceğimiz, bulunduğu mekana daha ferah, aydınlık ve geniş bir görünüm veren en etkili renklerin başında gelir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat