Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dekorasyonda renk seçiminde sık yapılan hatalar nelerdir?

827
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dekorasyonda renk seçiminde sık yapılan hatalar nelerdir?

Dekorasyonda renk seçimlerini yaparken mekanın aldığı ışık miktarı, mekanın metrekaresi, yapısal sorunlarını iyi incelemek gerekir. Bu anlamda bu durumlar size yol gösterir. Eğer stiliniz mekanda belli ise bunun gerektirdiği renklere yönelmeniz gerekir.

Mekanınız küçükse, pastel ve açık tonlara yönelmeniz gerekir. Çünkü her mekanın rengi vardır. Yatak odasında, salonlarda, oturma odalarında, mutfaklarda ve banyolarda kullanılan renkler farklıdır. Bu nedenle mekanın hangi amaca hizmet ettiği renk seçiminde önemlidir. Bu belirlendikten sonra metrekarenin gerektirdiği renklere yönelmek gerekir. Küçük mekanlarda daha sıcak, ferah, doğal renklere yönelirken, büyük mekanlarda biraz daha sıcak, daha karakterli, keskin renkler kullanmak çok önemlidir.

Özellikle üç nokta çok önemlidir. Mekanın aldığı ışık miktarı, metrekaresi ve yapısal sorunları. Örneğin mekanda kirişler, kolonlar belirginse, açılar varsa renklerinizi bu sorunları çok fazla ortaya çıkarmadan ya da fonksiyonel şekilde değerlendirerek seçmeniz gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat