Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dedeağaç'ta nasıl bir mutfak kültürü var?

662
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dedeağaç'ta nasıl bir mutfak kültürü var?

Dedeağaç'ta bulunan birçok restoranda Yunan kültürüne dair birçok yemeği tatma fırsatı bulabilirsiniz. Dedeağaç'taki restoranlar genellikle taze ve lezzetli deniz ürünleriyle ön plana çıkmaktadır. Buna karşın fiyatlar Türkiye'ye göre oldukça uygundur.

Dedeağaç'ta birçok türde deniz ürünü tadılabilir. İster meze olarak ister ana yemek olarak Dedeağaç'ın deniz ürünleri meşhurdur. Karides, ahtapot, yılan balığı fümesi, kalamar gibi birçok deniz ürününü henüz taze iken tatma şansınız vardır.

Ana yemek olarak da birçok balık çeşidini Dedeağaç'taki restoranlarda taze bir şekilde kolayca bulabilirsiniz.Yunanistan'da içki de rahatlıkla tüketilebilir. Yunanistan'ın en önemli içkisi de Ouzo'dur. Yunan rakısı Ouzo'nun restoranlarda numeratik olarak ayrılmış ve kalitelerine göre derecelendirilmiş türlerini bulabilirsiniz. Dedeağaç Türkiye'ye çok yakın olduğu için Türkçe menü ve Türk garsonlar da Türkiye'den gelen misafirlere yardımcı olmaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat