Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dedeağaç'ta mutlaka nereleri görmeliyiz?

1,000
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dedeağaç'ta mutlaka nereleri görmeliyiz?

Dedeağaç, tarihi yapısı ve mimarisiyle değil daha çok bir yaz kasabası olma özelliğiyle ön plana çıkar. Fakat Dedeağaç'ın tarihi dokusu sebebiyle gezip görülecek mekanlar mevcuttur.

Şehrin merkezinde bulunan ve en işlek caddesi olan Demokratyas, şehrin asıl hareketliliğine ev sahipliği yapar. Bu caddede birçok kafe, restoran ve mağaza bulunmaktadır. Demokratyas Dedeağaç'ın alışveriş caddesi olarak da ön plana çıkmaktadır. 

Demokratyas Caddesi'nin paralelinde de Sahil Caddesi yer almaktadır. Sahil Caddesi de Demokratyas Caddesi kadar eğlenceli ve canlı bir mekandır, birçok kafe ve restoranı bünyesinde bulundurur. Şehrin en önemli sembolü olan Deniz Feneri, Sahil Caddesi'ndedir.

Şehir merkezinde bulunan, Eklesiastik Müze de Dedeağaç'a gidildiğinde görülmesi gereken yerlerdendir. Eklesiastik Müze Hristiyanlık diniyle alakalı parçalarla donatılmıştır. Ziyaret edilmesi oldukça ilginçtir.

Dedeağaç'ın merkezinden başka, civarda bulunan kasabalar da görülmeye değer yerlerdir. Özellikle yaz aylarında Dedeağaç'a giderseniz, bu kasabaların plajlarından da yararlanma şansınız olabilir.

Dedeağaç'a sadece 12 km uzaklıkta bulunan Makri Köyü, özellikle plajlarıyla ve restoranlarıyla ön plana çıkmaktadır. Dedeağaç'tan geçilerek Semadirek Adası'na ya da Meriç Nehri kıyılarına gidebilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat