Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dedeağaç'a nasıl gidilir?

1,924
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dedeağaç'a nasıl gidilir?

Türkiye'den Dedeağaç'a gitmenin en kısa ve kolay yolu karayolu kullanarak İpsala Sınır Kapısı'ndan geçmektir. Eğer Dedeağaç'a özel arabanız ile giderseniz, aracınızın uluslar arası sigortaya sahip olması gerekir. Bu sigortayı yola çıkmadan önce ülkenizdeki sigorta şirketlerinden satın alabilir ya da sınıra geldiğinizde yol üzerinde yaptırabilirsiniz. Aracınızı kullanan kişinin de uluslar arası geçerliliği olan bir ehliyete sahip olması gerekir.

Dedeağaç'a karayoluyla alternatif olarak otobüs ile de gidilebilir. Birçok Türk ve Yunan otobüs firması ağırlıklı olarak İstanbul'dan Dedeağaç'a seferler düzenlemektedir.

Dedeağaç'a trenyolu ile de gidebilmek mümkün. Belirli istasyonlarda aktarma yapmak koşuluyla Sirkeci'den Dedeağaç'a gelebilirsiniz. Fakat bu ulaşım yolu süre olarak uzun ve yol şartları olarak yorucu olması sebebiyle pek tercih edilmiyor. 

Dedeağaç'a havayolunu kullanarak gitme şansınız da mevcut. Dedeağaç'a 6 km uzaklıkta bir havalimanı bulunmaktadır. İstanbul'dan direkt uçuş yapılmasa da, Dedeağaç'a gitmek için Atina aktarmalı uçak seferleri de tercih edilebilir. 

Dedeağaç doğal güzelliklerini en güzel Nisan ve Ekim ayları arasında gösterir. Dedeağaç'ın bir sahil kenti olduğunu unutulmadan daha çok deniz, kum ve güneş ihtiyacını karşılamak için gidilmelidir. 

Dedeağaç'a giderken vize uygulaması yapılmaktadır. Dedeağaç'a girebilmek için Türk vatandaşlarının Schengen vizesine sahip olmaları gerekli. Bu vizeyi Türkiye'de bulunan Yunan Büyükelçiliği'nden ya da konsolosluklarından temin edebilmek mümkündür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat