Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Datça'da neler yiyebiliriz?

608
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Datça'da neler yiyebiliriz?

Datça'ya gidildiği zaman mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında badem gelir. Badem, Datça'ya özgü bir bitkidir. Türkiye'deki badem üretiminin en fazla yapıldığı yer Datça'dır.

Acıbadem, iç badem, yaş badem gibi farklı çeşitleri olmasına rağmen büyük şehirlerde satılan bademlerden daha hoş ve kalıcı bir badem tadı sunmaktadır. Yarımadada tadılması gereken bir diğer lezzet ise hasadı geç yapılan güz domatesidir. 

Zeytinyağı bu bölgenin en popüler ve en bilindik lezzetlerinden bir tanesidir. Binlerce zeytin ağacından alınan zeytinyağı genellikle üreticilerin kendi ihtiyacını karşılamakta kullanılır.  Çok az bir miktarı piyasada bulunur. 

Datça'da arıcılık çok popülerdir. Marmaris-Datça bölgesindeki çam ağaçlarından üretilen çam balı Türkiye'nin her yerinde rahatlıkla bulunabilir. Datça'ya gidildiği zaman denenmesi gereken bir diğer lezzet ise Ege Otlarıdır. Çok farklı otlar suda haşlanarak ya da kavrularak hazırlanabilir.

Balık ve deniz mahsullerinin Datça'da mutlaka denenmesi gerekir. Büyükşehirlerde deniz mahsulü olarak bilinen kalamar, midye, ahtapot gibi ürünler Datça için sıradandır. Çok farklı deniz ürünlerini Datça'da tadabilir, yeni lezzetler keşfedebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat