Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Datça'da hangi doğal güzellikleri görelim?

1,123
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Datça'da hangi doğal güzellikleri görelim?

Datça'nın doğal güzellikleri olarak ilk akla gelen bükleridir. Bük kelimesi günümüzde ovaların ya da akarsuların yanında oluşan sazlık ya da ot birikintileri olarak bilinir.

Datça'ya 25km'lik bir mesafede palamut bükü, ova bükü, hayıt bükü ve kızılbük denilen farklı bükler yer almaktadır. Bu alanlar insanlar tarafından hem plaj olarak kullanılırlar hem de gidip gezdikleri mesire alanları olarak tercih edilirler.

Yurt dışından gelen birçok turistin trekking faaliyetlerini yapmak için Datça'yı tercih ettiğini görmekteyiz. Datça'nın sunduğu düz arazilerde, nehir kıyılarında ya da sahilde bu tür trekking faaliyetlerini yapmak mümkündür. 

Datça'da insanların daha çok günübirlik tekne turlarını tercih ederek çok bakir koylarda denize girdikleri gözlemlenebilir. Günümüzde Datça doğa turizminin merkezlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle yaz dönemlerinde büklerde tercih edilen gastronomi, ziyaretler veya turistik faaliyetler, bölgenin can damarını oluşturmaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat