Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Datça nasıl bir tatil yöresi?

1,981
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Datça nasıl bir tatil yöresi?

Datça günümüzde Akdeniz ve Ege'nin tam kesiştiği noktada yer alan dağlık ve engebeli bir arazinin hemen altında konumlanan ovalardan oluşan bir bölgedir. 

Datça, coğrafi konum itibariyle Marmaris'e çok yakındır. Dalaman'dan da Datça'ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Halk arasında Datça için; yollarının virajlı ve tozlu olduğu, uzak bir bölge olduğu söylenir. Fakat arabayla gidildiği zaman yemyeşil badem ve zeytin ağaçlarının arasından geçildiği için Datça yolları oldukça ferah ve rahattır. 

Datça günümüzde kış dönemlerinde 17-18 bin kişinin yaşadığı, çok küçük bir tatil yöresidir. Özellikle 2000'li yılların sonunda turizme yapılan yatırımlar sayesinde Datça'da butik oteller açılmıştır. 

Datça'nın en bilindik özelliği ise rüzgarıdır. Toplamda 52 adet koydan oluşan Datça Yarımadası'nda rüzgar sürekli olarak eser. Datça halk dilinde 3B ile anılır: Balık, Bal, Badem. Datça en fazla oksijen miktarını bünyesinde barındırması açısından Dünya'da 8. Türkiye'de ise 1. sırayı alır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat