Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Damak kaşıntısı nasıl geçer?

23,253
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Damak kaşıntısı nasıl geçer?

Damak kaşıntısı tedavisinde nedene yönelik tedavi uygun olacaktır. Damak kaşıntısı, bir üst solunum yolu enfeksiyonunun başlangıç bulgusu olarak ortaya çıkıyorsa, üst solunum yolunun tedavisi için kullanacağınız bir anti gribal ilaç damak kaşıntısının geçmesine yardımcı olacaktır. 


Damak kaşıntısı nasıl geçer, damak kaşıntısı için evde neler yapabiliriz diye soracak olursak, özellikle gıda maddelerine karşı olan alerjik reaksiyonlarda,
- Alerjiye neden olan madde ağız bölgesinden bölgeden uzaklaştırılmalıdır.
- Alerjiye yol açan gıda maddesinin alınımın durdurulması, ağzın temiz su ile gargara yapılması ve o gıda maddesinin minimuma indirilmesi gerekir. 

Üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı enflamasyonlardan kaynaklı kaşıntılarda o bölgeye adaçayı, ıhlamur gibi ılık içecekler temas ettirmek de yararlı olacaktır. 

Şikayetlerin devam etmesi durumunda, alınan önlemler yeterli olmuyorsa mutlaka bir kulak burun boğaz uzmanına başvurmak gerekir. 

Damak kaşıntısına karşı doktorunuz sizin için antialerjik bir tedavi düzenleyebilir. Gerekirse kortizonlu spreyler veya antihistaminik dediğimiz antialerjik ilaç tedavileri şikayetinizi ortadan kaldıracaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat