Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cüneyt Çakır'ın yönettiği önemli maçlar hangileridir?

1,113
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cüneyt Çakır'ın yönettiği önemli maçlar hangileridir?

Cüneyt Çakır, Türkiye'nin dünya çapında tanınan en önemli hakemlerinin başında geliyor. Futbol hakemliğine 17 yaşında amatör kümede başlayan ve hakemlik kariyerini o dönemden bu yana aralıksız sürdüren Çakır, Süper Lig'de yönettiği 172 maç ile ligin en fazla maç yöneten hakemi oldu.

Çakır, Temmuz 2014 itibarı ile 69 uluslararası maç yönetti. Çakır ayrıca kariyerinde, U19 Avrupa Şampiyonası, U21 Avrupa Şampiyonası Yarı Finali, UEFA Avrupa Ligi Yarı Finali, U20 Dünya Kupası Yarı Finali, Şampiyonlar Ligi Yarı Finali, Euro 2012 Yarı Finali gibi çok önemli maçlarda düdük çalarak hayati kararlar verdi.

Cüneyt Çakır, 2007 yılında başarıları dolayısıyla UEFA'nın mentor kursuna davet edildi. Bu kurstaki üstün başarısından dolayı UEFA tarafından, 22 Aralık 2009 tarihinde sadece çok başarılı hakemlerin dahil edildiği bir klasman olan premier development kategorisine yükseltildi.

2010-2011 sezonunda Şampiyonlar Ligi grup maçlarında Rubin Kazan-Barcelona maçını yöneterek 10 yıl aradan sonra bir bu ligde görev alan ilk isim oldu.

Cüneyt Çakır, 16 Haziran 2011?de UEFA'nın en üst hakem klasmanı olan UEFA Elit Hakem Kategorisi'ne yükseltildi.

Çakır, Brezilya'daki 2014 Dünya Kupası'na davet edilen 52 hakemden biri oldu. Çakır'dan önce Dünya Kupası'nda en son 40 yıl önce Doğan Babacan bir Türk hakem olarak maç yönetmişti.

Turnuvadaki başarılı maç yönetimi dolayısıyla Çakır'a Dünya Kupası Yarı Finalinde Arjantin-Hollanda maçını yönetme görevi verildi.

Çakır böylece dünyanın en önem futbol organizasyonu olan Dünya Kupası'nda yarıfinal yöneten ilk Türk hakem oldu.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat