Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cüneyt Çakır kimdir?

1,929
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cüneyt Çakır kimdir?

Türkiye'nin en ünlü futbol hakemlerinden Cüneyt Çakır Avrupa'nın ve dünyanın en önemli futbol karşılaşmalarında düdük çaldı.

Cüneyt Çakır 23 Kasım 1976 tarihinde İstanbul'da doğdu. Hakemliğe ilgisi aileden geliyor çünkü babası Serdar Çakır eski bir hakem ve Merkez Hakem Kurulu eski asbaşkanı.

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Cüneyt Çakır, hakemliğin yanında bir sigorta firması yönetiyor.

Cüneyt Çakır'ın spor yaşamı 10 yaşında başladı. 10 yaşından 17 yaşına kadar Kartalspor'un altyapısında oynayan Çakır, 1994 yılında 17 yaşındayken hakemliğe adım attı. 3 yıldan fazla bir sürede amatör kümede bine yakın maçta hakemlik yaptı.

Çakır 2001 yılında sonradan Süper Lig olan Türkiye Birinci Ligi'nde görev yapmaya başladı. Türkiye'nin dünya çapında en tanınan ve en önemli hakemlerinden olan Çakır, birinci ligde ilk Malatyaspor?Çaykur Rizespor maçını yönetti.

Hakemlik performansını her geçen yıl daha da yükselten Cüneyt Çakır, Türkiye'de en çok birinci lig maçı yöneten hakem unvanını kazandı. Avrupa'da ve dünya çapında birçok önemli maçı yöneten Çakır'ın kariyerindeki en önemli maçlardan biri  2014 Brezilya Dünya Kupası yarı finalindeki Hollanda-Arjantin maçı.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat