Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Crossfit yaparken sakatlanma riski var mı?

2,266
kez izlendi
Puan: 2.25 / 5
Detaylı Açıklama

Crossfit yaparken sakatlanma riski var mı?

Crossfit yapmak yüksek nabız, yoğun ve şiddetli çalışan kas grupları ve mücadele isteği gerektirir. Uzmanlar tarafından crossfit egzersizi öncesinde doktorunuzdan fiziki yeterliliğinizin olup olmadığına dair bilgi almanız önerilmektedir.

Crossfit sporu yapmak için temponuzu yükseltmeli ve hızlı olmalısınız. Her sporda olduğu gibi crossfitte de bilinçsiz yapıldığında sakatlanma riski vardır.

Olimpik tarzda ağırlık kaldırma ve pliometrik antrenman alanlarında yeniyseniz ya da önceden sakatlık geçirdiyseniz sertifikalı bir crossfit antrenöründen uygun kaldırma ve egzersiz teknikleriyle ilgili kişisel destek almanızda fayda vardır. Yardım almadığınız zaman sakatlık riski olabilir.

Olimpik halter teknikleri sakatlanma riskinizin daha fazla olduğu hareketlerdir. Örneğin; power snatch, power clean ve deadlift hareketleri sakatlanma riskinin yüksek olduğu hareketlerdir.  Olimpik halter hareketleri yapmadan önce antrenörünüzden destek alın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat