Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çok uyuyorum ama uykumu alamıyorum, neden olabilir?

33,258
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çok uyuyorum ama uykumu alamıyorum, neden olabilir?

Çok uyuyorsanız, dinlenmemiş, yorgun ve dayak yemiş gibi kalkıyorsanız gece uyku kalitesinin mutlaka sorgulanması gerekir. Normalde gece uykusu içinde derin uyku adı verilen uyku dönemi vücudun dinlenmesini ve ertesi güne hazırlanmasını sağlayan bir uyku dönemidir. 


Eğer derin uykunuz yeterli değilse, derin uykunun ortaya çıkmasını önleyen bir uyku sorunu varsa sabah dinlenmemiş kalkarız. Gece uykuya geçmemizi önleyen uyku sorunları da olabilir. Bunlar içinde horlama ve uyku apnesi en sık görülen uyku bozukluklarıdır. Eğer horluyor ve sabah yorgun kalkıyorsanız mutlaka uyku apnesi açısından tetkik edilmeniz gerekir. 

Bunun tanısı için gece uyku testi yapılması gerekir. Horlama ile beraber nefes durmalarınız varsa bunun saatte ne kadar tekrarlandığının, oksijenin ne kadar düştüğünün tespit edilmesi ve bu hastalığın tedavi edilmesi sabah yorgun kalkmanızın önüne geçecektir. Eğer uykuda bacak hareketleri varsa bu da uykuyu böler. Bu da medikal yolla tedavi edilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat