Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çok uyuma sorunu hastalık habercisi olabilir mi?

4,166
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çok uyuma sorunu hastalık habercisi olabilir mi?

Çok uyuma sorunu hastalık habercisi olabilir. Eğer gece yeterli sürede uyuyorsak yine de sabah uyandığımızda dinlenmiş ve uykumuzu almış olarak kalkmıyorsak ve o gün içinde sürekli uyku bastırıyorsa be gece uykunuzda sorun var demektir. 


Bazı hastalıklar gündüz aşırı uykululuk yaratır. Bunların arasında az sıklıkta görülen ve narkolepsi adı verilen bir hastalık da bulunur. Bu kişiler gece ne kadar uyurlarsa olsun karşı koyamadıkları uyku ataklarını gün içinde yaşarlar. Bu uyku atakları 5 dakika ile 10 dakika arasında değişir. Bu süreç içinde kişi uykuya dalar ve bunu kontrol edemez. 

Bu süreden sonra dinlenmiş olarak kalkar ve ardından 2-3 saat süren uykusuz bir süreç geçirir. Uyku apnesi, uykuda bacak hareketleri gibi uyku sorunları yaşayan kişiler de gündüz boş vakitlerinde uyku atakları yaşayabilirler. Bu kişilerin gün içinde yaşadıkları uyku dinlendirici değildir. Narkolepside dinlendirici uyku atakları varken burada bu söz konusu değildir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat